Асоціація міст України вимагатиме зустрічі з Президентом, – Борис Філатов

Асоціація міст України вимагатиме зустрічі з Президентом із приводу безпрецедентного тиску, який чинить центральна влада на органи місцевого самоврядування напередодні місцевих виборів.

Про це повідомив міський голова Дніпра Борис Філатов після позачергового засідання правління Асоціації міст, яке відбулося 27 серпня в Києві.

«Основний лейтмотив засідання стосувався брудної виборчої кампанії, яку ведуть центральні органи влади і правляча партія проти місцевого самоврядування. Йдеться не лише про тиск правоохоронних органів шляхом фальсифікації кримінальних справ, а й про застосування різноманітного адміністративного ресурсу в різних напрямах — починаючи від нереєстрації осередків партій, до яких входять чинні міські голови, Мін’юстом і завершуючи непогодженням кредитних коштів та блокуванням роботи теплокоменерго, що загрожує зривами опалювального сезону», — розповідає міський голова Дніпра.

Борис Філатов підкреслив, що Асоціація міст — аполітичний орган, до складу якого входить уже понад 900 лідерів місцевого самоврядування.

«Наша позиція була одностайна і консолідована незалежно від того, входять мери в партію «Пропозиція», підтримують загальнонаціональні політичні сили чи створюють власні політсили. Рішення щодо питань, які стосуються тиску на місцеве самоврядування, ухвалювали одноголосно», — каже Борис Філатов.

Він повідомив, що правління Асоціації вирішило вимагати зустрічі з Президентом найближчим часом.

«Президент України жодного разу після обрання не зустрічався з лідерами місцевого самоврядування. Правління Асоціації міст буде наполягати на зустрічі з главою держави найближчим часом. Якщо Президент відмовиться, ми підемо шляхом, яким ішов мер Умані, коли приїхав на Банкову і там чекав зустрічі. Подивимось, як буде поводити себе Офіс Президента, якщо під його стіни приїде 900 мерів з усієї України. Думаю, це буде ганьба на весь світ», — зазначає Борис Філатов.

Також Асоціація ухвалила рішення звернутися до керівників силових відомств щодо безпрецедентного тиску на місцеве самоврядування з боку правоохоронних органів.

«У самій Асоціації буде посилено юридичну службу, яка опікуватиметься правовим захистом представників місцевого самоврядування. При цьому зрозуміло, що ніхто не збирається прикривати злодіїв і корупціонерів, ідеться виключно про інспіровані справи», — говорить міський голова Дніпра.

Окрім цього, Асоціація вимагатиме відкликати законопроект, який передбачає голосування за земельні та комунальні питання 2/3 голосів.

«Ми категорично проти законопроекту, який намагаються просунути «слуги народу» у Верховній Раді. Вони, розуміючи, що отримають на виборах повне фіаско, хочуть протягти норму, яка дасть можливість невеликій кількості їхніх депутатів, які «пролізуть» у ради, блокувати голосування за ключові фінансові питання», — каже Борис Філатов.

Ще одне питання, на якому наполягатиме Асоціація — це внесення змін до Закону «Про місцеве самоврядування».

«Через недосконалість цього документу мер, обраний громадою, стає заручником депутатського корпусу. У нас уже були випадки відсторонення міських голів. Особливо алогічно і потворно це виглядало у випадку з усуненням із посади депутатським корпусом нашого колеги, міського голови Чернівців Олексія Каспрука. Намагались відсторонити і мерів Миколаєва, Глухова, Сміли. Не може так бути, коли депутати, яких обрали одиниці, знімають із посади міського голову, якого обрали десятки і сотні тисяч людей», — говорить Борис Філатов.

Він підкреслив, що це насамперед порушує права виборців і потрібно збалансувати різні гілки місцевої влади.

«Якщо депутатам не подобається мер і вони хочуть відправити його у відставку, то вони мають скласти мандати і теж іти на перевибори. І навпаки, якщо мер хоче розпустити раду — теж іде на повторні вибори. Це збалансує різні гілки влади в місцевому самоврядуванні», — наголошує міський голова Дніпра