Голова правління Комітету виборців України Станіслав Жолудєв розповів про ймовірні причини низької явки в Дніпрі

Голова правління Комітету виборців України  Станіслав Жолудєв відповів на питання журналістів щодо явки та наявності порушень під час виборчого процесу на дільницях міста Дніпро.

«Явка станом на 15.00 склала 18%. Це рекордно низька явка. І якщо на 12 годину у нас було зафіксовано тільки 11% по місту Дніпро, то область показує більш високі результати. Тільки на першу годину з 8 до 9 у нас Дніпро був у тренді з усією іншою областю, але зараз у нас, на жаль, явка поступово зменшується. І ми це пов’язуємо лише з двома речами. Перше – обмеження присутності кількості виборців одночасно на дільниці, у зв’язку з карантинними заходами. І друге – оте опитування від Президента, яке загальмовує наших виборців, не дає їм можливості нормально голосувати. І створює черги і натовпи ззовні виборчої дільниці».

Також Станіслав Жолудєв прокоментував найзначніші порушення виборчого процесу.

«Фіксується нашими спостерігачами низка порушень. Принципові з них пов’язані з фотографуванням виборчих бюлетенів виборцями в кабінах для таємного голосування. Наші спостерігачі Комітету виборців України зафіксували такі випадки і у Дніпрі і у Кам’янському. Так само наші спостерігачі зафіксували і в Дніпрі і в Нікополі намагання підкупу виборців – пропозицію від представників політичної партії Громадська сила поставити позначку або продати свій бюлетень – винести його за межі виборчих дільниць. По цих випадках складені в Дніпрі і в Нікополі відповідні документи національною поліцією. Так само наші спостерігачі зафіксували в місті Нікополі так звану «карусель», яку намагались організувати на користь кандидата на посаду міського голови Нікополя від партії «За майбутнє». Це найбільш принципові порушення які стосуються достатньо великих населених пунктів. Інші порушення носять поодинокий характер і не впливають суттєво на перебіг голосування та на результати», – зазначив він.