Іван Фурсенко: «Змінити виборче законодавство напередодні самих виборів народних обранців спонукала спека»

Децентралізація влади повинна надати громадянам можливість бути залученими до політичного життя на регулярній основі, а не тільки під час виборів. Потрібно запровадити механізми проведення громадських слухань, створити систему публічного контролю та розробити нормативну базу щодо місцевих ініціатив.

Про це розповів перший заступник виконавчого директора Всеукраїнської асоціації громад Іван Фурсенко.

Експерт підкреслив, що зараз активно реформують місцеве самоврядування й адміністративно-територіальний устрій, радикально змінюють виборче законодавство, але все це відбувається без залучення самого місцевого самоврядування.

«Спека ʺспонукалаʺ народних обранців змінити правила гри під час самої гри. Місцеве самоврядування готувалося до футбольного турніру, тренувалося, придбало м’ячі та форму, а коли настав час виходити на поле – виявилося, що державна влада стоїть у захисних костюмах, масках і з хокейними ключками», – говорить Іван Фурсенко.

Він зауважив, що зміна системи побудови управління територіями на тлі некомпетентності «нових облич», як представників держави в областях, призвела до розбалансування влади, економічного падіння та провалів у системі освіти і медицини.

«Запровадження карантинних обмежень оголило всю некомпетентність інституту державного управління та продемонструвало спроможність місцевої влади брати відповідальність і робити рішучі кроки, щоб забезпечити життєдіяльність своїх населених пунктів. Відтак Україна має розпочати процес реальної децентралізації влади, передачі повноважень і ресурсів від держави – громадам, від громади – жителям», – зазначає експерт.

Фахівець підкреслив, що лише за умови повноцінного включення українців до управління власними територіями, реформу місцевого самоврядування і територіальної організації влади можна буде називати «децентралізацією влади».

«Перед нами постає завдання забезпечити ефективну співпрацю та взаєморозуміння між представниками громади і державною владою. Політична партія ʺПропозиціяʺ ставить собі за мету змінити правила гри, зробивши їх зрозумілими і практичними для жителів України, забезпечити можливість кожного жителя громади конструктивно впливати на місцевий розвиток», – каже Іван Фурсенко.