Соціологиня Оксана Зубарєва розповіла про порушення виборчого законодавства та рівень явки виборців у Дніпрі станом на 17 годину

Кандидатка соціологічних наук, соціологиня-аналітик Оксана Зубарєва відповіла на питання журналістів щодо явки та наявності порушень під час виборчого процесу в дільницях міста Дніпро:

«На сьогодні маємо таку ситуацію по Дніпру – станом на 17 годину явка виборців склала 25 %. Дійсно ті обставини в яких відбувається волевиявлення, а це карантині та епідеміологічні заходи безумовно позначилися на явці виборців на дільницях. У розрізі по районах ми бачимо, що найнижча явка на 17:00 зафіксована в Амур-Нижньодніпровському районі, тут вона склала 24%, найвища явка зафіксована у Шевченківському районі – 31%.

Також Оксана Зубарєва прокоментувала найзначніші порушення виборчого процесу.

«Стосовно порушень, всього по Дніпру зафіксовано на 17:00 3 скарги, всі по Соборному району і складено 37 актів Національною поліцією. Лідерами антирейтингу є Амур-Нижньодніпровський, Індустріальний і Шевченківський райони 6-8 правопорушень відповідно. Стосовно найбільш кричущих випадків – зараз ми фіксуємо невдалі спроби підкупу виборців представниками партії Громадська сила. У соціальних мережах й телеграм-каналах очевидці засвідчують факти підкупу. Голос виборця ця партія оцінює у 300 грн. Вони пропонують сфотографувати свій бюлетень з відповідною позначкою за партію Громадська сила та їх кандидата на пост мера Загіда Краснова. Це є неприпустимо і підлягає покаранню у вигляді кримінальної відповідальності. Якщо говорити по області, очевидці повідомляють про намагання підкупу виборців у Нікополі від представників політичної партії Громадська сила. По цих випадках складені в Дніпрі і в Нікополі відповідні документи національною поліцією. Так само наші спостерігачі зафіксували в місті Нікополі так звану «карусель», яку намагались організувати на користь кандидата на посаду міського голови Нікополя від партії «За майбутнє». Це основні новини на цей час. Є також порушення, пов’язанні з організаційними та технічними моментами – зранку деякі виборчі дільниці не відкрилися з технічних причин, є повідомлення про зберігання бюлетенів у невідповідних умовах. Деякі представники ТВК не вийшли вчасно на роботу» – зазначила соціологиня.