Міські голови обговорили з депутатами Європарламенту проблему згортання децентралізації в Україні

23 липня відбулася ZOOM-конференція між очільниками п’яти українських міст і депутатами Європейського парламенту з депутатської групи «Україна – ЄС».

Головними питаннями, які обговорили під час конференції, стали проблеми згортання реформи децентралізації в Україні, недопустимість внесення змін у виборче законодавство прямо напередодні проведення місцевих виборів і тиск із боку влади на муніципалітети з використанням адмінресурсу, зокрема силових структур.

«Ми вдячні депутатам Європарламенту, які під час своїх канікул і планових відпусток знайшли можливість із нами зустрітися. Для нас це знакова подія, адже вони розуміють усю складність проблем, які є зараз в Україні», — зазначив міський голова Дніпра Борис Філатов.

З української сторони у конференції взяли участь міські голови: Житомира — Сергій Сухомлин, Черкас — Анатолій Бондаренко, Миколаєва — Олександр Сєнкевич, Чернівців — Олексій Каспрук і Дніпра — Борис Філатов.

Європейський парламент представляли Віола фон Крамон-Таубадель; колишній депутат Бундестагу, віце-президент делегації Європарламенту у комітеті «ЄС – Україна»; а також представники комітету Міхаель Галер, Андрюс Кубілюс і Петрас Ауштрявічус.

«Хочу підкреслити, що ми обговорювали не лише проблеми, які стосуються членів партії «Пропозиція». Ми представляли і позицію інших міських голів, які уповноважили нас вести переговори від їхнього імені та розказати європейським колегам про тиск, який влада здійснює на місцеве самоврядування по всій країні, активно використовуючи для цього СБУ», — розказав Борис Філатов.

За результатами обговорення сторони домовилися провести конференцію у розширеному форматі.

«Буде приблизно 15 міських голів з українського боку та більше депутатів Європарламенту. Вони беруть це питання на контроль», — зазначив міський голова Дніпра.

Попередньо наступна зустріч міських голів з євродепутатами запланована на вересень 2020 року.