Олександр Поляков: «У «Пропозиції» гарні шанси сформувати команду однодумців на вищих ступенях влади, в тій же обласній раді, а в перспективі – й у парламенті»

Для ефективної роботи недостатньо мати підтримку міської ради, потрібна політична підтримка і на рівні обласної ради, адже не всі питання можна розв’язати силами самої громади. У «Пропозиції» гарні шанси сформувати команду однодумців на вищих ступенях влади, в тій же обласній раді, а в перспективі – й у парламенті.

Про це розповів міський голова Нової Одеси Олександр Поляков.

«Важливо, що «Пропозиція» формується знизу. Тобто не десь у кабінетах у Києві вирішують, що нам робити на місцях, хто має стати депутатами, які рішення нам ухвалювати, а ми тут, знаючи нагальні проблеми, виносимо їх на вищий рівень. Це дуже важливо – і щоб залучати фінансування з бюджетів різних рівнів, і щоб у перспективі ухвалювати закони, які зроблять громади сильнішими», – говорить Олександр Поляков.

Він балотується вже на третій термін міським головою, за дві попередні каденції вже встиг довести свою професійність та показати роботу на благо громади.

«Нам вдалося навести лад у роботі комунальних служб. До того, як мене обрали мером, була величезна проблема з банкрутствами цих підприємств. Вони ледь не щороку залазили в борги, не виплачували податки та соціальні внески, і їх, врешті-решт, ліквідовували та створювали нові. Зараз уже цього немає. Ми за останні 10 років не створили жодного нового підприємства. Усі стабільно працюють, видають працівникам зарплату, у них немає заборгованостей до бюджету чи за енергоносії», – розповідає міський голова.

Також у місті оновили матеріальну базу комунальних служб. Вдалося налагодити регулярне та своєчасне вивезення сміття на території міста. Багато зроблено в царині освітлення міста.

«Коли я прийшов працювати до міськради, в місті тільки на декількох центральних вулицях були ліхтарі. Зараз уже понад 90% міста освітлено. Починали шість років тому з великих вулиць, і за ці роки дійшли й до невеличких. Залишилось зовсім небагато мікрорайонів, де ми ще не зробили вуличне освітлення. Проте робота триває, і на останній сесії міськради ми додатково виділили кошти для завершення цього задуму», – говорить Олександр Поляков.

У системі водопостачання переоснастили всі насосні станції новими насосами, встановили електронне управління, зробили диспетчеризацію.

«Звісно, цього недостатньо. Ми отримали водопровідну мережу у спадок від радянських часів, і вона уже дуже сильно зношена та не в змозі забезпечити цілодобове водопостачання. Власних фінансів, щоб провести повну реконструкцію трубопроводів, у міста немає. Декілька свердловин ми перевели на цілодобовий режим роботи, але проблема водопостачання в місті ще не знята. Ми шукаємо шляхи, як залучити додаткове фінансування для її розв’язання», – зазначає політик.

За його словами, досі гострим залишається питання стоїть питання з очисними спорудами.

«Вони були здані в експлуатацію 2008 року. Під час їх проектування вже були закладені серйозні недоліки. Із самого початку своєї роботи вони не виконують повною мірою своїх функцій. Особливо складно людям, які живуть поряд. Проект реконструкції ми розробили і подали на співфінансування в облдержадміністрацію та обласну раду. Сподіваюсь, що ми все-таки отримаємо підтримку у цьому питанні. Але реконструкція не повною мірою вирішує проблеми. Стратегічна наша мета – винести ці споруди за межі міста. І без допомоги держави зробити це неможливо», – каже міський голова.

Він підкреслив, що з допомогою держави часто бувають труднощі, і питання навіть не в тому, що немає грошей.

«Приміром, торік попередня влада виділила містам субвенції на соціально-економічний розвиток, але після зміни уряду майже на три місяці надходження коштів було заблоковано. Лише неодноразові наші звернення до всіх гілок влади, принципова позиція Асоціації міст України дали змогу наприкінці року отримати обіцяні кошти та розрахуватись за роботи, які наші підрядники виконали ще у вересні та жовтні», – говорить політик.

За ці кошти у місті ремонтували дороги, будували тротуари, закуповували техніку, відремонтували покрівлю у дитячому садку. Однак Нова Одеса – одне з небагатьох міст, що майже на 90% освоїло кошти соцекономрозвитку. Переважна більшість мерів не ризикували та втратили все. На думку Олександра Полякова, для громад важливо об’єднуватись в одну політичну силу, яка захищатиме інтереси місцевого самоврядування, тоді вони значно менше залежатимуть від політичних коливань на горі.

«Я уже розповідав про проект реконструкції очисних споруд, який ми подали на співфінансування в обласну раду. Розумію, що недостатньо мати підтримку міської ради, потрібна політична підтримка і на рівні обласної ради, адже не всі питання можна розв’язати силами самої громади. А у «Пропозиції» гарні шанси сформувати команду однодумців на вищих ступенях влади, в тій же обласній раді, а в перспективі – й у парламенті», – наголошує Олександр Поляков.