Політична партія «Пропозиція» представила свою концепцію місцевого самоврядування на з’їзді

Влада має розглядати місцеве самоврядування як партнера, а не конкурента. Органи місцевого самоврядування повинні отримати ширші повноваження. Виборними мають стати не тільки посади мерів і депутатів, але і суддів та керівників муніципальної поліції.

Про це заявили учасники V (позачергового) З’їзду політичної партії «Пропозиція», який відбувся 3 липня у Києві. У заході взяли участь лідери місцевого самоврядування з різних регіонів України, громадські активісти, профільні експерти, політологи, журналісти та представники дипломатичного корпусу.

Slider image

Анатолій Бондаренко

У партії «Пропозиція» задоволені тим, як динамічно вона розвивається – до неї вже приєдналися більш ніж 20 міських голів і лідерів місцевого самоврядування з різних регіонів. У роботі З’їзду взяв участь і міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

На думку міського голови Дніпра Бориса Філатова, центральна влада бачить у місцевому самоврядуванні передусім конкурента, з яким намагається боротися.

Slider image

Борис Філатов

«Децентралізація не завершена, а інтереси місцевого самоврядування зневажають з подвійною силою. Ми хочемо наводити мости, як у прямому, так і в переносному сенсі слова, а у відповідь нам ставлять ультиматуми і присилають додому спецслужби», – підкреслив Борис Філатов.

Учасники з’їзду одностайно виступили за партнерство між владою і місцевим самоврядуванням на основі чіткого розподілу функцій. Центральна влада забезпечує оборону кордонів і безпеку всередині країни, міжнародну політику та конкурентоспроможність економіки на світових ринках, дотримання Конституції. Але питання комфорту життя громадян вирішуються на місцях – зокрема, проблеми інфраструктури, транспорту, постачання комунальних послуг. Тому органи самоврядування повинні самі розпоряджатися більшою частиною коштів, які акумулюють, – вважають у партії.

Slider image

Олександр Сєнкевич

«Українці втомилися чекати чогось нового. А чи потрібно створювати щось нове? Треба імплементувати те, що давно відомо. Європейська хартія місцевого самоврядування, демократія і децентралізація! Ці речі давно працюють, але не в Україні», – підкреслив міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич під час з’їзду партії «Пропозиція».

На думку мера Чернівців Олексія Каспрука, в Україні немає нормальних умов для реалізації інфраструктурних проектів.

Slider image

Олексій Каспрук (включення)

«Нам знадобилося 5 років, щоб підготувати до реалізації проект модернізації систем водопостачання і водовідведення в Чернівцях. 5 років пішло на проектування, погодження, експертизи! Інвестиційна няня потрібна не тільки для бізнесу, а й для інфраструктурних проектів, які створюють комфорт людям на місцях», – вважає Олексій Каспрук, міський голова Чернівців.

Члени партії також виступають за те, щоб люди на місцях отримали право обирати суддів та керівників муніципальної поліції, які звітуватимуть перед громадами і будуть їм підконтрольні.

Партія працюватиме і над розвитком сільських територій, – заявив учасник з’їзду, перший заступник виконавчого директора Всеукраїнської асоціації громад Іван Фурсенко.

Slider image

Іван Фурсенко

«30 відсотків населення України – це мешканці сільських територій, чиї інтереси не відстоює жоден орган центральної влади. Органи самоврядування найбільш наближені до цих громадян, тому слід посилити їхню роль і наділити додатковими ресурсами», – переконаний Іван Фурсенко.

На думку політичного експерта Михайла Чаплиги, партія «Пропозиція» має перспективу спричинити якісні зміни не лише на місцевому рівні, а й поступово змінити еліти країни, привівши у велику політику місцевих лідерів

Slider image

Михайло Чаплига

Фото З’їзду політичної партії “Пропозиція”

Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image
Slider image