Представники місцевого самоврядування розповіли в ефірі «NEWSONE» яким чином влада може спробувати сфальсифікувати вибори

Влада намагатиметься сфальсифікувати вибори, – представники місцевого самоврядування в ефірі «NEWSONE»

Тотальний контроль «Слугами народу» обласних виборчих комісій не може бути простою випадковістю. Партія влади готується до спроб фальсифікацій виборів.

Про це в ефірі телеканалу «NEWSONE» розповіли представники місцевого самоврядування, коментуючи постанову ЦВК, згідно з якою 13 із 22 ОВК очолюють «Слуги народу».

«Це ще раз підкреслює «чистоту» нинішньої  влади, такий дисбаланс не міг просто випадково з’явитися», – зазначив  депутат Житомирської обласної ради Сергій Орлюк.

На думку міського голови  Умані Олександра Цебрія, діяльність ЦВК не дозволяє говорити про її політичну незаангажованість.

 «Діяльність ЦВК на сьогодні підриває впевненість українців у тому, що це будуть прозорі вибори і що все буде організовано згідно з чинним законодавством. Ми бачимо її рішення, аналізуємо і, на жаль, приходимо до такого висновку», – говорить Олександр Цебрій.

Члени комісій можуть банально зривати вибори на окремих дільницях, якщо на це буде політична воля, вважає міський голова Каховки Андрій Дяченко.

«У мене є побоювання в тому ключі, що коли «Слуги народу» отримають поразку на місцевих виборах, то буде саботаж  там, де вони програли і де в них є більшість у комісії. Я не думаю, що вони зуміють робити «вкиди» і так далі, є смартфони, телефони, контроль громадськості буде. Але організувати технічний саботаж вони цілком здатні – неявки, відсутність підписів, аж до організації перевиборів», – каже Андрій Дяченко.

Нагадаємо, політична партія оприлюднила заяву з вимогами до влади зупинити ганебну практику використання державних органів для досягнення політичних цілей та припинити спроби встановити тотальний контроль над виборчим процесом. Також у політсилі наголосили на необхідності створити рівні умови для всіх учасників виборчого процесу, незалежно від їхньої партійної приналежності, та внести зміни до виборчого законодавства, які унеможливлять подібні зловживання.