Про зміни у виборчому законодавстві
Минулі місцеві вибори відбулися 5 років тому. За цей час Верховна Рада кілька разів змінювала виборче законодавство. Отже, кампанія 2020 року кардинально відрізнятиметься від кампанії-2015.

Найпомітніше нововведення – зміна зовнішнього вигляду бюлетеня. Заповнити документ без попереднього інструктажу буде досить складно, бо навпроти кожної політичної сили можна буде побачити лише 2 прямокутника. В одному з них, як і раніше, треба буде поставити порядковий номер обраної партії. З другим прямокутником складніше, у нього необхідно вписати порядковий номер представника партії, який вам сподобався найбільше. Важливо, що другий прямокутник із кандидатом треба заповнювати лише по відношенню до тієї партії, яку вказали у першому прямокутнику (до тієї партії, яку обираєте). Тобто це лише дві позначки на бюллетень. Бюллетень вважатиметься недійсним, якщо виборець проголосував за одну партію, а номер кандидата помилково вказав з іншої партії.
Самі політики теж додали складнощів. Сьогодні у виборчому законодавстві прописана партизація місцевих виборів. Тобто, можливість самовисування суттєво скоротилась. Висуватись самостійно, а не від партій, зможуть лише кандидати у селах, селищах та містах з населенням до 10 тисяч осіб. Іншим доведеться висуватись від партій. Ймовірно, у такий спосіб центральна влада планувала посилити свій вплив на місцевих політиків та громади. Прорахунок у тому, що успішні лідери місцевого самоврядування самі об’єдналися в партію «Пропозиція» і тепер йдуть на вибори під власними прапорами.
Інші нововведення виборчого законодавства – збільшені застави, введення виборчих квот, посилення відповідальності за підкуп виборців тощо. У наступних матеріалах ми поступово розповімо про те, що чекає на дніпрян 25 жовтня. Бо лише пильність та відповідальність дозволить нам обрати гідних керманичів для нашого міста.