Рішення, які карантинні обмеження вводити, має приймати місцева влада, – міські голови в ефірі NEWSONE

Рішення про карантинні обмеження має приймати місцева влада. Вона здатна об’єктивно оцінювати ситуацію і  тримати баланс між контролем поширення хвороби  та роботою економіки.

Про це в ефірі телеканалу «NEWSONE» розповіли представники місцевого самоврядування, коментуючи заяви МОЗ про зростання кількості хворих на коронавірус у регіонах  та відмову низки міст вводити жорсткі карантинні обмеження.

«Не треба забороняти просто зверху, бо виросла кількість інфікованих на COVID. Треба дивитися по місцевості, де це розходиться, а не зразу говорити, скажімо про всю Харківську область. Зупинити економіку Харківської області чи якоїсь іншої – це не означає, що ми вирішили проблему COVIDу. Ті, заходи які зараз приймаються урядом, я не завжди розумію», – зазначив  депутат Житомирської обласної ради Сергій Орлюк.

Міський голова  Умані Олександр Цебрій переконаний, що місцева влада спроможна оцінювати ситуацію і самостійно приймати рішення які саме обмеження потрібно вводити.

«Я хочу нагадати, що в місті Умань був перший інфікований  COVID-19, і перша людина померла. Ми вводили обмеження на пересування, виставляли блокпости на в’їзд, впускали в місто тільки за припискою. Ми робили температурний скринінг, людей з підвищеною температурою госпіталізували. Зараз у місті 11 інфікованих і 3 особи з підозрою. Я переконаний, що влада на місцях спроможна приймати рішення сама, вона аналізує ситуацію і відповідає перед людьми, жоден міський голова  100% зробить те, що потрібно для його громади», – каже Олександр Цебрій.  

Міський голова  Каховки Андрій Дяченко вважає, що не треба політизувати введення карантинних обмежень і розглядати їх лише з погляду  доцільності.

«У першу хвилю коронавірусу Каховку двічі закривали. Для розуміння, Каховка – це невелике місто – 36 тисяч населення, але третина агропромислового сектору області знаходиться саме в Каховці. І закрити місто – це означає припинити переробку цієї продукції і позбавити не тільки місто, але і країну податкових надходжень і роботи людей. Коли другий раз закривали місто, я уже був категорично проти», – каже Андрій Дяченко.

Він підкреслив, що лише один з інфікованих у місті потребував госпіталізації, і закривати все місто в таких умовах недоцільно.

«Місцева влада здатна тримати баланс між роботою економіки і лікуванням людей. Бо хто в першу чергу допоміг лікарням? Місцеві бюджети і місцеві підприємці, і тільки зараз  прийшли перші субвенції на лікарні, а до того все фінансувалось за рахунок місцевого і обласного бюджетів», – говорить Андрій Дяченко.