Сергій Орлюк: Проблема Бердичева у тому, що багато речей робили несистемно або непрофесійно

«Пропозиція» – це політична сила успішних людей, представників місцевого самоврядування. Міським головам, які стоять біля витоків цієї партії, є що показати у своїй діяльності. Щоб бути сильним, треба бути серед сильних. Рівняючись на успішні громади, можна зробити Бердичів квітучим.

Про це розповів кандидат на посаду міського голови Бердичева від «Пропозиції», депутат Житомирської обласної ради Сергій Орлюк.

«Знаєте, в кожного є свої вершини. Хтось хоче купити дорогий автомобіль, побудувати хороми чи поїхати на Мальдіви. В мене якось такого ніколи не було. Я все життя віддаю роботі та дітям. А зараз бачу: діти виросли, а місто – ні. Бердичів із розвинутого міста перетворюється на занедбане селище», – розповідає Сергій Орлюк.

Він підкреслив, що, за офіційними даними, лише за останній місяць із 75-титисячного міста виїхало 135 осіб.

«Цей показник вражає. При цьому потенціал і перспективи у Бердичева реально є. І, знаючи бюджет міста, його можливості та настрої жителів, Бердичів можна зробити інвестиційно і туристично привабливим. Саме тому я буду балотуватись на міського голову», – каже депутат облради.

За його словами, пропозиція його команди – провести капітальний ремонт міста.

«Абсолютно у всіх аспектах, де у нас комунальне господарство. Треба все починати з чистого аркуша, тому що у людей дуже багато запитань, на які вони роками не отримують відповідей. Вони від цього втомились», – говорить кандидат на посаду міського голови.

Один із важливих напрямів – ремонт доріг і налагодження роботи громадського транспорту.

«Я завжди кажу, що Бердичів – це не лише центр. Бо тільки центр латають, а далі 2 метри вбік – і все, яма на ямі. Багато маршрутів у нас є, які потрібно переглянути, бо вони перетинаються. При цьому слід забезпечити транспорт у віддалені райони. Кажуть, ці рейси економічно не вигідні. Проте я вважаю, що нехай місто трохи доплачує, але туди автобус повинен ходити. Це те, що можна зробити без великих капіталовкладень», – зазначає Сергій Орлюк.

Також він хоче налагодити подання містянам артезіанської води та замінити освітлення.

«Треба вкладати інвестиції і таким чином оновити водоканал. Уже давно пора замінювати труби. Цей проект можна реалізувати за відносно невеликий проміжок часу. Стосовно каналізації – так само, тому що це наша екологія. Освітлення – я не кажу, що його немає у місті, воно є. Але воно до того тьмяне, що світла не дає – ти ходиш наче по сірому чи жовтому місту. Немає тієї яскравості. Тим паче, лампи повинні бути енергоощадні, а не ті, що швидко згоряють, блимають та ще й споживають багато енергії», – говорить депутат.

На його думку, проблемою Бердичева досі було нераціональне використання міського бюджету.

«У нас багато речей роблять несистемно або непрофесійно. Наприклад, у Бердичеві реставрували театр – так, гарний, вклали майже 40 мільйонів гривень. Я не проти, але водночас є міський Будинок культури, де займаються сотні дітей. І я взагалі не пам’ятаю, коли там проводили ремонт. Через неправильний догляд і кронування дерев у нас серйозно постраждала сфера озеленення», – вважає кандидат на посаду міського голови.

За його словами, із сильною командою можна швидко провести у місті якісні зміни.

«Моя команда – всі жителі міста. Ми дуже різнопланові. Однак незалежно від віку, статі, ідеології ми беремо у команду фахівців і людей, які вірять у нашу мету, мають власну формулу успіху і вже у багатьох напрямах себе проявили. «Пропозиція» – це якісно новий рух. Проте люди вірять у цю команду і в те, що ми їх не підведемо», – впевнений Сергій Орлюк.