В Україні лідери місцевого самоврядування об’єдналися у політичну партію «Пропозиція»

В Україні створили партію «Пропозиція». Презентація нової політичної сили відбулася 19 червня у Києві. Її засновниками стали лідери місцевого самоврядування.

Slider image

У брифінгу, на якому представили концепцію партії, взяли участь міські голови шести українських міст: Дніпра, Житомира, Кропивницького, Миколаєва, Чернівців та Каховки Херсонської області.

Засновники політичної сили наголошують: її створення — це відповідь на запит суспільства.

Мета цієї партії — побудова в країні ефективної системи місцевого самоврядування як важливої складової держави.

Slider image

Міський голова Житомира Сергій Сухомлин заявив:

«2019 рік показав вакуум на нові обличчя. Та тільки ʺновийʺ не означає, що людина може бути в політиці, керувати державою, створювати. Потрібен інший критерій — професійність. Ми сподіваємось, що термін ʺПропозиціяʺ увійде в політичний лексикон нашої країни. Якщо опозиція — це ʺпротиʺ, то пропозиція — це ʺзаʺ. ʺПроʺ означає професійний, ʺпроʺ означає надійний. І ми саме таку надійність політичної сили пропонуємо громадянам»

У партії наголошують, саме місцеве самоврядування — той фундамент, який скріплює Україну і дає можливість створити необхідні умови для побудови успішної держави.

Slider image

Міський голова міста Каховка Херсонської області Андрій Дяченко розповідає:

«Зараз звучать тези про сепаратизм у місцевому самоуправлінні, що від мерів ідуть загрози. Хочу навести вам приклад міста Каховка. Це 70 км до адміністративного кордону з Кримом. Коли 2014 року Російська Федерація окупувала півострів, то першим, хто став на підтримку єдиної України, стало місцеве самоуправління, активісти і місцевий бізнес. Успішне місцеве самоуправління — запорука єдиної України»

В умовах, коли центральна влада, змінюючи одна одну змагається в популізмі й некомпетентності, нормальне функціонування всіх сфер життєдіяльності в містах забезпечує саме місцеве самоврядування, бо саме тут зосереджені професіонали своєї справи, — переконані у партії.

Slider image

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович додає:

«29 років ми прожили в системі створення вертикальної влади, від президента до голів різних адміністрацій. Вона не показала ефективності. Ми маємо пропозицію — створити сильні, стабільні громади, заможні громади, і завдяки цьому — заможну державу. Міські голови ніколи не будуть опозиціонерами, ворогами держави, не протистоятимуть державній структурі управління. Ми маємо свою позицію і конкретні пропозиції з державного управління, управління місцевими громадами та приклади їх реалізації, які допоможуть зробити нашу державу успішною»

Засновники партії вважають, що місцеве самоврядування має стати самостійною і найважливішою гілкою влади, яку необхідно перебудувати «знизу-вгору».

Slider image

Міський голова Дніпра Борис Філатов зазначає:

«Ми не влада, ми не опозиція. Ми — місцеве самоуправління, ми — якраз пропозиція. Ми — партія Магдебурзького права. Вважаємо, що сильне місцеве самоуправління, яке є окремою гілкою влади і не входить у вертикаль, у нинішніх історичних умовах для влади якраз є тим рятівним колом, за допомогою якого можна розв’язати величезну кількість проблем, що накопичилися по всій країні. Ми не претендуємо впливати на загальнодержавні питання, держава має займатися економікою, реформами, зовнішньою політикою, національною безпекою, а територіальні громади — облаштуванням життя людей на місцях. Але при цьому вони повинні мати повноваження і відповідальність»

1997 року Україна приєдналась до Європейської хартії місцевого самоврядування, але цього документа ніхто ніколи на Печерських пагорбах не сприймав серйозно, впевнені у партії.

Slider image

Міський голова Чернівців Олексій Каспрук каже:

«Там усе чітко прописано, є основна ідеологія успішної Європи. Успішна Європа — це успішна громада. Так само в Україні заможна громада має стати базовим елементом заможної успішної держави. Ми розуміємо, що нам потрібно об’єднати громадян, аби представляти і захищати місцеве самоврядування»

У політичній силі наголошують, це не «закритий клуб», вона відкрита для професіоналів у сферах державного будівництва, економіки, фінансів, культури, освіти, медицини, представників громадських організацій, активних і небайдужих громадян.

Slider image

Міский голова Миколаєва Олександр Сєнкевич розповідає:

«Ми маємо на меті створити те, чого не було в Україні раніше — партію, яка буде будуватися знизу, з місцевого самоврядування. Розуміємо, що іноді згори не можемо отримувати допомогу, бо там немає достатніх компетенцій. Ми переконані, що професійні люди, які компетентні в певних напрямах, мають ставати до влади громад, міст, країни. Хочемо, щоб до нас долучалися не лише міські голови чи депутати Верховної Ради, а й лідери громадської думки, які формують і створюють країну знизу»

Найближча мета «Пропозиції» — перемога на майбутніх осінніх виборах до органів місцевого самоврядування по всій країні. А надалі — розбудова потужної політичної партії, перспективи і ціль якої — представництво найактивнішої страти суспільства у Верховній Раді та Уряді.