ЗАЯВА: Партія «Пропозиція» вимагає обмежити в’їзд паломників до Умані через епідемію COVID-19

Політична партія «Пропозиція» вимагає від центральної влади припинити ризикувати здоров’ям жителів Умані та негайно ухвалити рішення про запровадження обмежень на проведення масових релігійних святкувань в Умані у зв’язку з пандемією COVID-19.

Про це йдеться в заяві політичної сили.

«Міський голова Олександр Цебрій вимушений поселитися під Офісом Президента, щоб хоча б у такий спосіб добитися зустрічі із главою держави і зрушити питання заборони масового паломництва з мертвої точки. Ігнорування місцевого самоврядування, яке є виразником позицій народу, дійшло вже до крайньої межі», – йдеться в заяві.

В партії наголошують, пікет міським головою Офісу Президента – це не флешмоб, а безвихідь.

«Це нечувано, щоб міського голову не просто змушували бігати по кабінетах чиновників, але й удаватися до таких акцій. Президент має втрутитися в ситуацію, адже вся повнота центральної влади у нього в руках, інакше свято може перетворитися на катастрофу», – кажуть у «Пропозиції».

У політсилі розповідають, що у вересні 2020 року до Умані планують прибути десятки тисяч паломників-хасидів для відзначення Рош аш-Шана – Нового року за іудейським календарем, але традиційне святкування в нинішніх умовах надто ризиковане.

«Україна завжди з радістю вітала релігійних паломників на своїй землі, надаючи їм усю необхідну допомогу в організації релігійних святкувань. Але з огляду на нинішню епідеміологічну ситуацію в Україні, дію заборони на проведення масових заходів, завантаженість українських медичних закладів, а також відсутність необхідної кількості місць для обсервації паломників, масове святкування становить загрозу для життя як українців, так і іноземних гостей нашої держави», – зазначають у «Пропозиції».

У політсилі зауважили, що Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю, який перебуває в «червоній зоні» поширення коронавірусної інфекції COVID-19, закликало Україну не дозволяти цьогорічне паломництво хасидів в Умань через неможливість дотримання санітарно-епідеміологічних норм. А Об’єднана єврейська громада України вже заявила про те, що з повагою і розумінням поставиться до будь-якого рішення української влади, та закликала не прив’язувати до питання обмеження паломництва хасидів в Умань тему антисемітизму.

У «Пропозиції» підкреслили, що, згідно з результатами соціологічних опитувань і громадських слухань, проведених у місті Умань, більшість населення виступає категорично проти традиційного святкування Рош аш-Шана у вересні 2020 року. Однак центральна влада, в чиїй компетенції розв’язати це питання, його вперто ігнорує.

Партія «Пропозиція» вимагає негайно ухвалити рішення про запровадження обмежень на проведення масових релігійних святкувань в Умані у зв’язку з пандемією COVID-19 та розглянути альтернативні варіанти масового відзначення релігійних свят в Україні з урахуванням позицій усіх зацікавлених сторін.

«Наголошуємо, ігнорування розв’язання питання – це не просто безвідповідальність і кричущий прояв непрофесіоналізму. Це зловживання владою, адже під загрозу поставлене життя громадян України», – йдеться в заяві.